Innowacje

Innowacje realizowane w roku szkolnym 2023/2024

• „W świecie baśni i legend polskich” – autorki: Jolanta Kaczmarek, Katarzyna Żakowska.

Innowacja skierowana do uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Jej celem jest kształtowanie w uczniach postawy przywiązania do ziemi ojczystej oraz kultury narodowej.

• „Cała piękna jesteś” – autorka: Aneta Rzymkowska.

Innowacja skierowana do uczniów klasy II szkoły branżowej. Jej celem jest wdrażanie młodych dziewcząt do spotkania z własną kobiecością.

• „Czytamy Psalmy” – autorka: Aneta Rzymkowska.

Innowacja skierowana do uczniów klas I, II, III szkoły branżowej. Jej celem jest zachęcenie uczniów do zgłębienia bogactwa Słowa Bożego.

• „Per continuitatem - pars duo” – autorka: Katarzyna Stolińska.

Innowacja skierowana do uczniów klas IV - VII szkoły podstawowej. Jej celem jest uświadomienie uczniom obecności języka łacińskiego we współczesnej polszczyźnie, zwłaszcza w zakresie pojęć związanych z nauką hstorii.

•  „Tanecznym krokiem” – autorka: Katarzyna Stolińska.

Innowacja skierowana do uczniów IV, VI, VII klasy szkoły podstawowej. Jej celem jest rozwijanie aktywności fizycznej uczniów poprzez różne formy tańca oraz potrzeba niwelowania deficytów ruchowych.

•  „Spółgłoski do przytulania". Poznawanie liter przez zmysły, wrażenia i zabawę – autorki: Agata Duraj, Dominika Małecka - Buźniak; realizacja: Wiwiana Piątek

Innowacja skierowana jest do uczniów klasy I szkoły podstawowej. Jej celem jest ułatwienie uczniom zapamiętywania i rozpoznawania liter oraz nauki czytania i pisania, wielozmysłowe zaangażowanie ucznia w proces uczenia się oraz rozwijanie percepcji wzrokowej, słuchowej, motortyki małej, orientacji przestrzennej i pamięci.

• "Kreatywna matematyka" - autorka: Marzena Jabłońska.

Innowacja skierowana jest do uczniów VI klasy szkoły podstawowej. Jej celem jest rozwijanie kluczowych kompetencji matematycznych poprzez sensoryczną naukę matematyki.