Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Kucharskiej

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że uczennice naszej Szkoły Branżowej - Marianna Dobrzyńska i Aleksandra Szymczak zajęły III miejsce w XVI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Kucharskiej dla Młodzieży Niepełnosprawnej w części praktycznej pod hasłem  " Magiczny Świat Smaków" w Kielcach. W konkursie wzięło udział 11 Ośrodków z całej Polski; z Żar, Baryczy, Radomia, Skarżyska Kamiennej, Łodzi, Sławna, Starachowic, Lublińca, Bydgoszczy i Kielc. Zmagania konkursowe oceniali szefowie kuchni z rejonu świętokrzyskiego. Zadaniem uczestników było przygotowanie przekąski oraz deseru Pavlova. Kolejnego dnia uczniowie zmagali się z testem z zakresu wiedzy gastronomicznej. Ponadto wszyscy mogliśmy uczestniczyć w pokazie Sushi oraz wycieczce do Nowej Słupi do Parku Legend. Czas spędzony w Kielcach to również nawiązanie nowych znajomości, wymiana doświadczeń oraz wiele wspomnień, które pozostaną na długo w naszej pamięci. Z niecierpliwością czekamy już na kolejną edycję konkursu, która odbędzie się tym razem w Kutnie, w naszym Ośrodku.