V Integracyjny Turniej Gier Planszowych

Dnia 24 lutego 2023r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Nr 2 w Kutnie odbył się V Integracyjny Turniej Gier Planszowych. Patronat honorowy nad turniejem objął Starosta Powiatu Kutnowskiego pan Daniel Kowalik.

W Turnieju uczestniczyli uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych z Kutna i Powiatu Kutnowskiego:

• Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Byszewie

• Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kutnie

• Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie

• Szkoły Podstawowej Nr 2 im. marsz. Józefa Piłsudskiego w Kutnie

• Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie

• Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kutnie

• Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK im. Gen. Władysława Andersa
    w Wierzbiu

• Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 10 w Kutnie

• Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 13 w Kutnie

Uczniowie rywalizowali o tytuł Mistrza w grach: rummikub, jenga, chińczyk.
W trakcie Turnieju uczniowie, którym nie udało się wygrać i nie przeszli do kolejnego etapu mieli możliwość zagrać w innych grach takich jak Twister, Mega Chińczyk czy Załóż się. Nad przebiegiem rozgrywek czuwała pani Joanna Grabska. W międzyczasie uczestnicy Turnieju mieli okazję skorzystać z bufetu przygotowanego przez uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia pod kierunkiem nauczycieli zawodu p. Kamili Kusiak i p. Anny Maryniak. Zgodnie z założeniem bufetu - „Zrób to sam” uczniowie wyciskali soki ze świeżych owoców i warzyw oraz przygotowywali zdrowe kanapki.

Mistrzami V Integracyjnego Turnieju Gier Planszowych zostali:

Chińczyk:

• Julia Trzeciak – Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Henryka Sienkiewicza
    w Kutnie

Rummikub:

• Alicja Jujka - Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Marii Skłodowskiej – Curie
    w Kutnie

Jenga:

• Gracjan Budniak - Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK im. Gen. Władysława Andersa w Wierzbiu

Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Kutnie, Kuratorium Oświaty
w Łodzi Delegatura Kutno, firma PREZERO SERVICE CENTRUM z Kutna oraz Stowarzyszenie Bank Żywności Kutno.

W związku z tym, iż był to V Integracyjny Turniej Gier Planszowych, a SOSW NR 2 w Kutnie obchodzi w tym roku 30 lecie powołania, uczniowie szkoły branżowej pod kierunkiem pani Kamili Kusiak i Anny Maryniak przygotowali jubileuszowy tort, który był doskonałym podsumowaniem wszystkich działań.

Organizatorkami Turnieju były nauczycielki: Anna Dziedziczak, Marta Gospoś, Jolanta Kaczmarek.