30-lecie Ośrodka

12 maja 2023 r. to data, która pozostanie w naszej pamięci na bardzo długo. Tego dnia bowiem odbyły się obchody Jubileuszu 30-lecia działalności Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 2 w Kutnie.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji dzieci, pracowników i absolwentów Ośrodka w kościele pw. św. Wawrzyńca w Kutnie. Celebrował ją Dziekan kutnowski ksiądz dr Jerzy Swędrowski. Centralna część obchodów odbyła się w sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury, gdzie wszyscy obecni zostali zaproszeni do obejrzenia programu artystycznego „Droga” w wykonaniu uczniów i nauczycieli SOSW. Mottem jubileuszu był fragment utworu W. Młynarskiego "Idź swoją drogą" ze słowami: "Byś mógł z tysiąca dróg wybrać tę ... jedną". Piosenka ta w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego stanowiła też motyw wiodący autorskiego programu artystycznego przygotowanego z tej okazji. W przedstawieniu wykorzystano m.in. fragmenty tekstów B. Prusa, J. Kofty, K. Dzikowskiego, A. Osieckiej, J. Kondratowicza. Dyrektor Ośrodka – Marzena Kurpiewska w swoim wystąpieniu przybliżyła historię 30 lat istnienia placówki, zmian, jakie dokonywały się w niej na przestrzeni lat. W roli tłumacza PJM wystąpiła absolwentka Ośrodka Pani Izabela Jakubowska. Na widowni nie zabrakło absolwentów, obecnych uczniów i ich rodziców, aktualnych i byłych nauczycieli, pracowników Ośrodka, dyrektorów innych placówek, przedstawicieli władz samorządowych oraz przyjaciół placówki. Życzenia i gratulacje dla całej społeczności szkolnej złożyli m.in.: w imieniu Sekretarza Stanu Pana Tomasza Rzymkowskiego Pan Marcin Motylewski, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Tadeusz Woźniak, Wicestarosta Pani Magdalena Krupińska-Kotulska, w imieniu Łódzkiego Kuratora Oświaty Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Kutnie Pani Iwona Kaca, w imieniu Prezydenta Miasta Kutno Pana Zbigniewa Burzyńskiego Pan Piotr Łaszewski, Dziekan kutnowski ksiądz dr Jerzy Swędrowski,  Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Kutnie Pani Katarzyna Kłeczek, Przewodnicząca Komisji NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania w Kutnie Pani  Jolanta Bujalska-Kowalczyk, w imieniu  Prezesa Oddziału  ZNP w Kutnie Pani Danuta Ujazdowska,  Przewodnicząca Rady Rodziców uczniów szkół wchodzących w skład Ośrodka Pani Edyta Adamusiak oraz przedstawiciele związków zawodowych i dyrektorzy szkół podległych pod Starostwo Powiatowe w Kutnie. Jubileusz był też okazją do III Zjazdu Absolwentów. Doszło do spotkania dawno niewidzianych kolegów i koleżanek, a także byłych pracowników, którzy w szkolnej kawiarence wspominali czasy młodości. Nie mogło też zabraknąć jubileuszowego tortu, który smakował wyjątkowo w tym szczególnym dla nas dniu. Raz jeszcze dziękujemy za płynące w naszą stronę życzenia i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przebiegu uroczystości pod linkiem https://photos.app.goo.gl/Ea1KwjS3HQ7T8nxz5 (fot. Rafał Kusiak)