The Legends Festival

Autorski projekt międzynarodowy prowadzony w klasie 1 Br w roku szkolnym 2021/22 podczas zajęć z języka angielskiego przez p. Annę Szymczak. Szkołami partnerskimi były szkoły z Niemiec, Słowacji oraz Hiszpanii.

Jest to krótki, językowy projekt, którego celem jest zaprezentowanie narodowej legendy w języku angielskim. Ma on poszerzyć świadomość uczniów na temat własnej kultury poprzez stworzenie elektronicznej książeczki z wybranymi legendami, zilustrowanie legendy ze szkoły partnerskiej oraz stworzenie komiksu z alternatywnym zakończeniem legendy z uwzględnieniem kultury własnego kraju. Projekt zakończy się Festiwalem Legend, na którym uczniowie ze wszystkich szkół partnerskich zaprezentują rezultaty swojej pracy.

Linki do efektów finalnych projektu:
  1. wspólna książeczka elektroniczna z legendami: ( Tutaj
  2. wspólna ulotka dla nauczycieli uczących języka obcego na temat korzystania z legend z własnej kultury podczas lekcji języka obcego: ( Tutaj )
  3. wspólny quiz online na temat znajomości legend: ( Tutaj