Wycieczka do Russowa-Gołuchowa-Kalisza

W dniu 15 czerwca 2023 r. odbyła się autokarowa wycieczka turystyczno-krajoznawcza do trzech miejscowości Russów- Gołuchów- Kalisz. Są to urokliwe i ważne na mapie turystycznej miejscowości w województwie wielkopolskim. W wycieczce uczestniczyli uczniowie z klasy VII i VIII szkoły podstawowej oraz I, II, IIIa i III b szkoły branżowej wraz ze swoimi wychowawcami.

W Russowie głównym punktem wycieczki był zabytkowy dworek w którym urodziła się i spędziła młodość Maria Dąbrowska. W Gołuchowie spacerowaliśmy po Parku, gdzie znajduje się bardzo dużo starych i pięknych drzew, zwiedziliśmy Muzeum Leśnictwa, odwiedziliśmy pokazową Zagrodę Zwierząt oraz Powozownię.

W Kaliszu naszym celem były: Baszta Dorotka, Narodowe Sanktuarium św. Józefa - Bazylika kolegiacka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, kamienny most, spacer po rynku oraz obiad.

Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domu, z myślą, że musimy jeszcze wrócić do Kalisza i lepiej poznać to miasto, bo jest tego warte.

Wycieczkę zorganizowały panie Marzena Jabłońska i Magdalena Wiśniewska.