Udział w konkursie z języka polskiego

22 listopada uczniowie SOSW Nr 2 w Kutnie wzięli udział w „XXVII Wojewódzkim Konkursie z Języka Polskiego” w Wieluniu.  Celem konkursu było upowszechnienie poezji polskiej wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie poczucia przynależności narodowej w duchu poszanowania tradycji patriotycznych oraz wspomaganie nauczania języka polskiego w zakresie umiejętności czytania, rozumienia i refleksyjnego przetworzenia tekstu z kanonu literatury pięknej. Niezmiernie miło nam poinformować, iż uczeń klasy III BR, Daniel Cieślak, zajął II miejsce w kategorii klas ponadpodstawowych. Serdecznie gratulujemy wygranej!