Jasełka w SOSW Nr 2

21 grudnia 2023 roku  w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym Nr 2 w Kutnie w  świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie naszego Ośrodka,  którzy wraz z  nauczycielami przygotowali przedstawienie jasełkowe pt. ,,Bóg z nam", przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uczniowie wcielili się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością. Piękne stroje i scenografia nadały całości występu wyjątkowego charakteru.

Po części artystycznej harcerze  na ręce dyrektor Ośrodka pani Joanny Grabskiej przekazali   Betlejemskie  Światełko Pokoju.

Wśród zaproszonych gości na widowni zasiedli: ks. dr dziekan Jerzy Swędrowski,

pan Cezary Frontczak - dyrektor Bursy Nr 1 w Kutnie, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie.

Pani  dyrektor, złożyła wszystkim serdeczne życzenia i podziękowania za przygotowanie tej uroczystości. Następnie głos zabrał ks. dziekan, który zwrócił uwagę na istotę Świąt Bożego Narodzenia podkreślił, że Betlejem jest tutaj pośród nas, a dokładniej w sercu każdego człowieka.

Na zakończenie , na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów naszego Ośrodka: Szkoły Podstawowej i Szkoły Branżowej. Nie zabrakło Świętego Mikołaja, który przyniósł prezenty dla uczniów. Świąteczne paczki ufundowane zostały przez Radę Rodziców.

Podczas  Spotkania Wigilijnego zorganizowano kiermasz bożonarodzeniowy świątecznych upominków. Rękodzieła tworzyli nasi uczniowie podczas szkolnych zajęć rewalidacyjnych, kreatywnych, świetlicowych, a także były indywidualnie wykonywane przez nauczycieli i rodziców.