Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony w 1999 roku, przez UNESCO, dla upamiętnienia wydarzeń w miejscowości Dhaka, obecnej stolicy Bangladeszu, w 1952 roku. Zginęło wówczas 5 studentów, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu urzędowego. Pierwsze obchody na świecie odbyły się w 2000 roku, w Polsce w 2005 roku. Głównym ich celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę troski o język ojczysty i ochronę różnorodności językowej jako źródła dziedzictwa kulturowego. Z tej okazji przygotowano dla uczniów Ośrodka wiele atrakcji, wśród których znalazły się m.in.: quizy językowe, zagadki, czytanie „łamańców” językowych, polonistyczne scrabble i filmy edukacyjne dotyczące historii języka polskiego.