Świetlica szkolna

W świetlicy szkolnej w okresie styczeń-marzec realizowano różnorodne aktywności, dostosowane do potrzeb i wieku uczniów. Dzieci miały okazję stworzyć makietę wulkanu, wykorzystując materiały takie jak plastelina, papier, klej, farby. Po zakończeniu budowy, dzieci przeprowadziły symulację erupcji. Dodaliśmy ocet do wulkanu, a następnie wsypaliśmy proszek z sody oczyszczonej. Reakcja chemiczna spowodowała wybuch “lawy”, która wypłynęła z wulkanu. Dzieci miały możliwość zabawy własnoręcznie wykonaną masą sensoryczną: z mąki i płynu. Miękka, lepka masa, pozwoliła formować dowolne kształty. Dzieci mogły ją rozciągać oraz bawić się nią. Zabawy z masami sensorycznymi są świetnym sposobem na relaks i redukcję stresu. W marcu wykazały się kreatywnością i umiejętnościami manualnymi, tworząc piękne kartki z okazji Dnia Kobiet. Była to doskonała okazja, aby docenić ważną rolę, jaką kobiety odgrywają w naszym życiu - jako matki, siostry, nauczycielki. Dzieci były dumne ze swoich prac i z radością przekazały kartki swoim bliskim.