AKCJA „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

W minioną środę (07.06.23) Społeczność naszego Ośrodka wzięła udział w IV edycji Ogólnopolskiej Akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Coroczna akcja „Jak nie czytam, jak czytam”, zainicjowana w 2016 r. przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. Jej głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, promocja czytania dla przyjemności, pokazanie, że czytanie nie musi kojarzyć się z przymusem lecz z miłą, dostępną dla każdego formą spędzania czasu. Akcji towarzyszy próba bicia rekordu liczby osób czytających w jednym momencie. Więcej o akcji można przeczytać na stronie: www.czytamy.org

Przy okazji bicia rekordu w jednoczesnym czytaniu, postanowiliśmy ustalić nasz wewnętrzny rekord: ile osób zmieści się na raz w naszej szkolnej bibliotece? W tym roku były to 43 osoby

Nasi czytelnicy mogli także zrelaksować się z książką w specjalnie na ten dzień przygotowanych przez Szkolną Bibliotekę Tematycznych strefach czytania, które prezentowały wybrane gatunki literatury. I tak: na odważnych i ciekawskich czekała strefa książki detektywistycznej, dla aktywnych - strefa książki podróżniczej i przygodowej , a dla miłośników fantasy – strefa książki fantastycznej.

Nie zabrakło aktywności fizycznej, oczywiście z książką. W roli głównej wystąpiły tu książki zaczytane i wycofane z księgozbioru. Czytelnicy rywalizowali w konkurencjach: zbuduj najwyższą wieżę, podaj książkę, książkowe domino. Cała akcja spotkała się z życzliwym przyjęciem przez czytelników placówki, a sadząc po uśmiechach utrwalonych na zdjęciach, wszyscy się dobrze bawili.

Biblioteka Szkolna dziękuje wszystkim za zaangażowanie, a w szczególności uczniom klas:

3b SP, kl. 7 SP, 3b SB za pomoc w pracach porządkowych przed i po akcji. Dziękuję!