Wycieczka do orientarium w Łodzi.

W dniu 7 pażdziernika uczniowie klas:I, II, IIIa, IIIb szkoły branżowej wzięli udział w wycieczce do łódzkiego orientarium.

Orientarium w Łodzi to najnowocześniejszy kompleks prezentujący faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Największy słoń indyjski w Europie, rekordowych rozmiarów krokodyl gawialowy, krytycznie zagrożone w naturze orangutany sumatrzańskie oraz podwodny tunel, z którego podziwiać można przepływające nad głowami rekiny i płaszczki.

Część ekspozycyjna orientarium została podzielona na cztery  części. W pierwszej z nich – słoniarni – uczniowie zobaczyli  największego słonia indyjskiego w Europie, Aleksandra oraz jego młodszego kolegę, Taru.  O godzinie  11:00 uczniowie obejrzeli przez szybę tunelu podwodnego. Tutaj też znajduje się strefa wolnych lotów - nad głowami latają między innymi czapelki złotawe.

Wycieczka była bardzo ciekawa i na pewno pozostawiła niezapomniane wrażenia.